Tips

lkarolinas

Karolina Landgärds

En 14 årig, blond, finlandssvensk flicka håller igång denna blogg.
Jag tycker om så många saker men för att nämna några, mina vänner, shopping, sommar och fotografering! Det är också vad bloggen till största dels handlar om... Bilderna är antingen tagna med Canon EOS 550D eller Iphone 4s. Det vore bra om de bilder som är mina egna (vilka de är om det inte står annat) stannar i denhär bloggen om jag inte har lovat någon att ta dem ;) Hoppas du gillar min blogg och lämna gärna en kommentar om undrar något eller bara sådär annars.. Andra sätt att kontakta mej är instagram och kik där du hittar mej som karolinaml.

Archive

2013

2012

Links

RSS Feed bloglovin Follow with Bloglovin'

enligtkarolina.blogg.se

Tuesday 1 January 2013

BESÖK BESÖK BESÖK BESÖK BESÖK !

Tack för mej soclog!

Was written Tue 1 Jan 2013, 22:23 | Direct link Tech/Internet  

JUL

Monday 24 December 2012

Liten uppdatering: Tanken är att ja startar en ny blogg nån gång runt nyår. När 2013 börjar är det nya tag som gäller! God jul kramar till er alla 

Was written Mon 24 Dec 2012, 01:21 | Direct link Everyday  

planer på att byta blogg...

Wednesday 21 November 2012

Min bloggaktivitet är nog int på topp, kan man lugnt säga. Har ingen motivation, vilket bara leder till dåliga inlägg osv.. Det är också till en stor del p.g.a. att jag helt enkelt har tröttnat på soclog. Är trött på min design, hela min blogg och överhuvudtaget hela soclog. usch vad jag klagar x) 

Mina planer nu just är att börja på nytt med bloggandet. Ska starta en blogg på blogg.se istället och sen får vi se vad det blir till... När allt är klart kommer jag att länka min nya blogg här så att ni har en chans att hitta dit. :) gonatt kramar!

carroslife, manda2011 and 6others likes the post
Thu 22 Nov 2012, 17:00
kommer nog fortsätta följa dig, du har jättefin blogg!(:

My blog: http://sofiasblogg.soclog.se

Mon 26 Nov 2012, 20:28
lkarolinas  oj braa! tack! :)
Reply
Was written Wed 21 Nov 2012, 22:37 | Direct link Everyday  

Tuesday 13 November 2012

imwild, sofiasblogg and 3others likes the post
Emma :D

Emma :D

Thu 15 Nov 2012, 17:32
Det ska vara One Direction :) Gillar du dem?
Sun 18 Nov 2012, 21:45
lkarolinas  haha joo visst ^^
Thu 22 Nov 2012, 15:00
Anonymous  okej,men denhär låten är nog också bra! :D
Reply
Was written Tue 13 Nov 2012, 18:57 | Direct link Musik  

HIROSHIMA, OSAKA

Sunday 11 November 2012

HIROSHIMA

OSAKA
 

imwild, #3180572 and 18others likes the post
Sun 11 Nov 2012, 20:11
jättefina bilder :)

My blog: http://ISABELWIDJESKOG.soclog.se

Sun 11 Nov 2012, 21:34
lkarolinas  nåmen tack Isabel! :)
Reply
Was written Sun 11 Nov 2012, 18:00 | Direct link Photo